Dotace

Další etapa Nové zelené úsporám „2030“ začala na podzim 2021. Proto jsme v SEFY připravili nové sestavy, které dokáží využít inovovaných dotačních podmínek na maximum.

Podmínky získání dotací jsou od podzimu 2021 nové

Dotace na fotovoltaiku

Nové podmínky dotačního programu Nová zelená úsporám 2030 nabízí výhodnější podmínky pro koncové zákazníky. S novými dotacemi totiž ušetříte až 200 000 Kč! 200 000 Kč ale nemusí být konečná!

Pro koho jsou nové dotace určeny?

Kolik lze na dotacích získat?

Výše dotace závisí na instalovaném výkonu FVE a na velikosti bateriového úložiště. Je-li energie akumulována do baterií, je technicky nutné využít tzv. hybridní střídač.

Je-li energie akumulovaná do TUV nebo není-li energie akumulovaná vůbec, využívá se standardní střídač.

Rozsah nových dotací platný od podzimu 2021

45 000 až 205 000 Kč

Přehled nových podmínek dotací NZÚ 2030

Nový systém dotací

Systémy bez možnosti akumulace do baterií

Systémy s akumulací do baterií

Naším cílem je navrhovat moderní fotovoltaické systémy, které přinesou zákazníkům maximální energetický užitek za nejvýhodnějších podmínek. Návratnost investice do FVE musí být co nejnižší.

Fotovoltaika je budoucností energetiky. Decentralizace zdrojů elektřiny a zvýšení podílu zelené energie vyrobené z obnovitelných zdrojů je prioritou České republiky pro nadcházející desetiletí.

Mýty a fakta o dotacích

Časté dotazy

S novými podmínkami dotačního programu Nová zelená úsporám 2030 vznikne i jednoduchý online výpočtový nástroj, který dokáže doporučit optimální velikost výkonu pro rodinný dům na základě vyplněných vstupních informací, jako jsou:
  • užitné metry v domě
  • lokalita
  • počet osob v domácnosti
  • bazén, elektrický sporák
  • tepelné čerpadlo, atd.

Maximální výkon, na který elektrárna může získat dotaci, je 10 kWp. Neznamená to však, že výkonnější elektrárnu nelze postavit či provozovat, avšak dotace bude poskytnuta pouze na prvních 10 kWp.

Je-li rekreační objekt (chata, chalupa apod.) trvale obydlen a tedy využíván jako místo trvalého bydlení (byť v katastru nemovitostí může být veden jako rekreační objekt), pak je možné získat dotaci i na tento typ stavby.

Nutností je prokázat, že v takové stavbě bydlíte trvale:

  • čestné prohlášení o tom, že v místě trvale bydlíte
  • v místním registru obyvatelstva musíte být trvale hlášeni po dobu přinejmenším 1 rok - výjimka z tohoto pravidla je, že jste takový objekt zakoupili před méně než rokem, což je opět nutné doložit.

Ano, fotovoltaiku je možné instalovat i na další stavby, které náleží k Vašemu rodinnému domu a které ani nemusí být zapsané v katastru nemovitostí. Dotačním pravidlům to neodporuje za předpokladu, že je vyrobená elekřina využívána právě v rodinném domě.

Fotovoltaické panely lze instalovat i na pergolu, garáž, na plot či např. na psí boudu. Fotovoltaikou ovšem není možné osázet zeleň.

Ano, na fotovoltaiku pro bytové domy je možné získat dotace nejen v Praze, ale nově i v celé ČR. Pravidla jsou poměrně jednoduchá:

  • na každý instalovaný kWp výkonu je dotace 10 000 Kč
  • na každou kWh akumulačního systému je dotace 10 000 Kč.

Ano. Je-li majitelem objektu splňující podmínky pro získání dotace občan bez české státní příslušnosti, o dotaci může bez problémů zažádat.

Dotace na fotovoltaiku s novým dotačním programe Nová zelená úsporám 2030

Proces získání dotace je snadný

Od podzimu 2021 platí nová pravidla pro získání dotací na fotovoltaické elektrárny. Výroba vlastní elektřiny prostřednictvím fotovoltaické elektrárny bude s novými podmínkami dotačního programu Nová zelená úsporám 2030 ještě výhodnější. Nepropásněte příležitost získat maximální dotaci na Vaši elektrárnu.

Výše dotace až 60 % ceny​

Fotovoltaické elektrárny navrhujeme tak, abyste dosáhli na dotaci v maximální výši. Z celkové realizační ceny můžete ušetřit až 60 % díky dotaci.

Získejte až 205 000 Kč

S dotacemi Nová zelená úsporám 2030 získáte až 205 000 Kč od státu. V Karlovarském, Ústeckém a Moravskoslezském kraji je dotace ještě navýšena o 10 %!

Získejte zdarma schůzku se specialistou. Naše zkušenosti a skvělé hodnocení zákazníků zaručují kvalitu

Kontaktujte nás a my se o vše postaráme

Políčka označená hvězdičkou jsou povinná
Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů