fbpx

NÁVOD: Co je potřeba udělat pro získání druhého, tzv. výrobního EAN kódu?

Provozujete fotovoltaickou elektrárnu? Nebo o tom přemýšlíte? Zpozorněte! Nově mohou získat druhý výrobní EAN kód i mikrovýrobci elektřiny bez licence. Díky tomu si může každý provozovatel fotovoltaické elektrárny zajistit výhodnější nákup a výkup přebytků elektřiny!

NÁVOD: Jak získat druhý – výrobní EAN?

Česká republika je rozdělena mezi tři distribuční společnosti ČEZ Distribuce a.s., EG.D a.s. a PREdistribuce, a.s. S novou legislativou platnou od ledna 2023 je každý z distributorů povinen přidělit vám druhý tzv. výrobní EAN, když si o něj zažádáte.

cr-mapa-distribuce

Česká republika je rozdělena mezi tři distribuční společnosti ČEZ Distribuce a.s., EG.D a.s. a PREdistribuce, a.s. S novou legislativou platnou od ledna 2023 je každý z distributorů povinen přidělit vám druhý tzv. výrobní EAN, když si o něj zažádáte.

Žádost o výrobní EAN – ČEZ Distribuce

O výrobní EAN je možné požádat po úspěšném připojení elektrárny a to prostřednictvím Distribučního portálu https://dip.cezdistribuce.cz.

Registraci do portálu ČEZu určitě doporučujeme – získáte tak opravdu skvělý přehled o svém odběrném místě a navíc zde můžete řešit většinu požadavků online.

Žádost o výrobní EAN provedete zadáním Nového požadavku, v sekci Výrobny – Žádost o vygenerování výrobního EAN.

ČEZ distribuční portál, žádost o 2. EAN (výrobní)

Otevře se Vám přehled, kde kliknete na číslo odběrného místa a v dolní části obrazovky Vám vyskočí pole Popis požadavku, kam stačí napsat jednoduchý text: „Dobrý den, prosím o zřízení výrobního EAN“.

Ten je zpravidla vygenerován do 24 hodin. Naleznete ho pak v portálu v – záložce Odběrná místa.

EG.D výrobní EAN přiděluje automaticky ve smlouvě o připojení

V případě EG.D  tak vůbec není potřeba o nic žádat.

Žádost o výrobní EAN – PRE Distribuce

 výrobní EAN je možné požádat po úspěšném připojení FVE a to E-mailem na poze@poze.cz. Místo stávajícího spotřebního EANu distributor vygeneruje dva nové: spotřební + výrobní. Pouze si musíte zajistit, aby váš dodavatel, požádal ke stejnému datu D o dva nové EANy a odběr na stávajícím spotřebním EANu musí dodavatel zkrátit k datu D-1. 

Další příspěvky
S fotovoltaikou můžete ušetřit i Vy

Navrhneme Vám optimální řešení, díky kterému využijete maximum elektřinu ze slunce. Snižte si náklady za elektřinu jednou pro vždy.

Potřebujete poradit?
Zavolejte nám: +420 733 148 945

Napište nám

Nezávazná poptávka

Políčka označená hvězdičkou jsou povinná
Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů

O nás

SEFY je česká technologická firma realizující fotovoltaické elektrárny na klíč. Díky fotovoltaice můžete ušetřit nemalé náklady za elektřinu.

Získejte i Vy zelený zdroj elektřiny pro svou nemovitost!

Hodnocení našich zákazníků

SEFY ČR na Firmy.cz

Kontakt

Copyright © 2023 | SEFY Czech Republic s.r.o.